O.A.B.

Orhun Orhon

(Orkestra Şefi)

     Kuşağının önemli orkestra şeflerinden olan F. Orhun Orhon, müzik eğitimine Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Teori/Kompozisyon Bölümü'nde Elhan Bakihanov ile başladı. Bu kurumdan mezun olduktan sonra, Fransa'daki Academie Internationale de Musique de Gaillard'a kabul edilen Orhon, öğrenimine ünlü besteci Oliviér Messiaen'in öğrencisi, modern müziğin önde gelen bestecilerinden, Rainer Boesch'un kompozisyon sınıfında devam etti. Yurda döndükten sonra, akademik kariyerini  Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde sürdürdü ve orkestra şefliği alanındaki doktora çalışmalarını Prof. Gürer Aykal ile tamamladı.

Barok Dönem'den 20. yüzyıl eserlerine uzanan zengin bir repertuvara sahip olan Orhun Orhon, dönem ve stil özelliklerine sadık yorumları ve çağdaş Türk Bestecileri yorumları ile beğeni toplamış, bir çok olumlu eleştiri almıştır. 2011 yılında, Almanya'da  bir çalıştayda ünlü şef Kurt Masur ile aktif olarak çalışma şansını yakalamıştır.

Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda öğretim görevlisi olarak çalışmakta olan Orhun Orhon,  Türk Yunan Gençlik Orkestrası ve Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası'nın genel müzik direktörlüğünü de yürütmektedir. Bunların yanısıra Müzikle Yaşayan Gençlik Derneği'nin başkanlığını da yapmakta olan Orhon, BESOM üyesidir.

Gönenç Sazer

(Keman Sanatçısı - Konzertmeister)

     Gönenç Sazer,1979’da Gölcük’te doğdu.Keman eğitimine 1992 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık Okulu’nda Doç.Leda Cenaz ile burslu olarak başladı.Eğitimi süresince pekçok konser ve resitaller verdi.
     Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası’nın yurtiçi ve yurtdışı konserlerine katıldı.Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası eşliğinde Mendelssohn’un Keman Konçertosunu seslendirdi.Dört kez “Uluslararası Akdeniz Gençlik Orkestrası”na katılmaya hak kazanarak Fransa,İtalya,Fas ve İspanya’da gerçekleştirilen turnelere katıldı.Almanya’da gerçekleştirilen “Bayreuth Müzik Festivali Gençlik Orkestrası”nda yer aldı.
     Lise yıllarından itibaren çalışmalarını Toğrul Ganiev ile sürdüren sanatçı,yurtiçi ve yurtdışında çeşitli ustalık sınıflarına katıldı.2002 yılında lisans eğitimini tamamladı ve aynı yıl Bilkent Üniversitesi Müzik Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimine başladı.Bu dönemde “Bilkent Senfoni Orkestrası”nın birçok konserlerinde görev alarak Türk ve yabancı şeflerle çalışma fırsatı buldu.
     2005 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Enstitüsünde ‘Sanatta Yeterlilik’ çalışmalarına başladı.Bilkent Senfoni Orkestrası ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası gibi pekçok orkestralarda misafir sanatçı olarak çalışan Gönenç Sazer,Kasım 2003’ten bu yana Başkent Üniversitesi Akademik Orkestrası üyesidir.

 

Ana Albero

(Keman Sanatçısı)

     1984 yılında Huesca'da (İspanya) doğan sanatçı keman çalışmalarına Conservatorio Profesional de Música de Zaragoza'da Begoña González ile başladı ve Prof. Juan Carlos Chic Alfonso ile devam etti. Daha sonra Prof. Juan Luis Gallego ile Conservatorio Superior de Música de Aragón'da Lisans eğitimini yüksek başarı ile tamamladı. 2009 yılında aynı okulda Prof. Nicolás Chumachenco ve Juan Luís Gallego ile Yüksek Lisans eğitimine, 2010 yılında ise Sevilla'da Orkestra Performansı alanında Barenboim-Said Vakfında master çalışmalarını Axel Wilczok (Staatskapelle Berlin) ile tamamladı. Sanatçı ayrıca Abbaye aux Dames France'da "Formation Supérieure au métier de l'orchestre classique et romantique" ileri tarihsel yorumlama alanında 2 senelik diploma çalışmaları yaptı.
     Sanatçı Juan Luis Gallego, Andras Czifra, Santiago Juan, Yossy Zivoni, Massimo Spadano, Nicolas Chumachenco, Mark Gothoni, Ariadne, Daskalakis, Sergei Fatkulin, Tomasz Tomaszewski, Latika Honda-Rosenberg, Joshua Epstein, Alessandro Moccia gibi ünlü isimlerle Ustalık Sınıfı ve Oda Müziği çalışmaları yaptı.
     Orkestra Akademik Başkent üyesi olan Ana Albero aynı zamanda 2010 yılından beri dünyaca ünlü piyanist ve şef Daniel Barenboim yönetimindeki "West-Eastern Divan" orkestrasının bir üyesidir.

Ümit Önder

(Keman Sanatçısı)

     Müzik eğitimine babası Selim Önder ile başlayan Ankara Ümit Önder, Konstantyn Menyhert ile başladığı keman eğitimini, Prof. Murat Tamer'in  öğrencisi olarak 2000 yılında pekiyi dereceyle bitirmiştir. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası'nda çalışmaya başlamıştır ve  bu esnada Gazi Üniversitesi'nde Müzik Eğitimi üzerine master yapmıştır. 2003-2008 yılları arasında özel olarak Prof. Engin Eralp ile çalışmıştır.
2004 yılında, Başkent Üniversitesi bünyesinde kurulan Orkestra Akademik Başkent'in sınavını kazanarak, bu orkestrada çalışmaya başlamıştır ve halen bu görevini sürdürmektedir.
Bir çok oda müziği ve solo konseri veren Önder, 2008-Ocak ayında   İzmir'de ve 2008-Ağustosta Almanya'da Prof. Joshua Epstein ile çalışmak için aktif katılımcı olarak seçilmiştir.

Eda Aymergen

(Keman Sanatçısı)

     Eda Aymergen 1982 yılında İzmir'de doğdu. 1992 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık Okulu'na kabul edildi. Müzik eğitimine Prof. Leda Cenaz ile başladı,1994 yılından itibaren İrina Nikotina ile çalışmalarını sürdürdü. Bu süre içerisinde Limnos ve Lesvos adalarında,Çanakkale, Tekirdağ, İskeçe ve Gümülcine kentlerinde solo ve oda müziği konserleri verdi. 2003 yılına kadar Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası üyesi olan Eda Aymergen orkestrayla çeşitli yurtiçi ve yurtdışı turnelerine katıldı.

     2003 yılında Bilkent Üniversitesi'nden şeref derecesiyle mezun oldu. Aynı yıl Orkestra Akademik Başkent'e kabul edildi. Başkent Üniversitesi televizyonu Kanal B için solo ve  oda müziği  eserleri kaydetti. 2004 yılında Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Bülent Akdeniz'le yüksek lisans çalışmalarına başladı, 2006 yılında mezun oldu. 2005 'te düzenlenen Seri Master Class'ta Cihat Aşkın'la çalıştı. Eda Aymergen halen Orkestra Akademik Başkent üyesidir.

Caner Gençer

(Keman Sanatçısı)

     Keman eğitimine 11 yaşında Daina  Kaiova ile, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarında başladı. Lise eğitimini birincilikle bitirdi. Üniversite Giriş sınavını kendi dalında birincilikle kazandı.  2002 yılında gösterdiği başarıdan dolayı sınıf atladı. Bu süre içerisinde; Ç. Ü. Devlet Konservatuvarı'nın yaptığı elemelerle seçilerek, Bulgaristan'ın Haskova ve Kırcali şehirlerinde konserler verdi. Her yıl düzenli olarak, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep, Mersin, Diyarbakır, Tarsus ve Ceyhan'da solo ve oda müziği konserleri verdi .
    
     Adana Valisinden, Belediye  Başkan'ından, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürlüğü'nden, Türk Plastik Rek. ve  Estetik Cerrahi Derneğinden, Lions Kulübü'nden  teşekkür belgeleri aldı. İlk resitalini 2002 yılında Tarsus ve Adana'da verdi. 2002 yılında kazandığı yarışma ile burslu olarak  İsrail'de Keshet Eilon Violin Mastercourse'una katıldı. Orada Prof. Edward GRACH, Prof. Petru MUNTEANU, Prof. İda HAENDEL, Prof. Shlomo MİNTZ, Prof Ani SCHNARCH, Prof. Cihat AŞKIN ile çalıştı. Türkiye nin tanıtımı için solo Türk eserlerini tanıtmak için, Prof. Cihat AŞKIN ile oda müziği konserleri verdi.

     2003 yılında  İş Sanat'ın  Parlayan Yıldızlar yarışmasında, Konzertmeister olarak yeraldığı oda müziği yarışmasını kazanarak,  İş Sanat'ın İkiz Kuleler'inde konser verdi. 2004 yılında  Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın açtığı,  7. Uluslararası Genç Müzisyenler Solistlik Yarışması'nı kazanarak, orkestra eşliğinde Jean SIBELIUS  Op. 47 Re minor keman konçertosunu çaldı.

     2003-2004 Eğitim döneminde Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı  birincilikle bitirdi. Aynı yıl Başkent Üniversitesi'nde, Orkestra Akademik Başkent için açılan Konzertmeister sınavını kazanarak göreve başladı. Aynı yıl, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın Yüksek Lisans giriş sınavını kazanarak burada çalışmalarına başlamış ve 2007de mezun olmuştur. Caner Gençer, halen Başkent Üniversitesi bünyesinde kurulan Orkestra Akademik Başkent'te Konsertmeister görevini yürütmektedir.

Yağız Tan

(Keman Sanatçısı)

     Keman eğitimine, 9 yaşında Ludmila Sirotina ile başladı. 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nın Lisans bölümünden mezun oldu.

     2007 yılında Almanya'nın Detmold şehrindeki Müzik Yüksek Okuluna girerek Master eğitimine Prof.Eckhard Fischer ile başladı. Yurt dışı eğitimi için Lions ve DAAD bursu kazandı.

     Eğitimi boyunca birçok keman ustası ve oda müziği grupları ile çalışmalar yaptı, festival ve konserlere katıldı. Alexsander Markov,Mincho Minchev, Marco Rizzi ile çalışma imkanı buldu. Oda müziği alanında Rosemunde Quartet, Auryn Quartett ve Tokyo Quartet ile çalışma şansına erişti.

     Almanya'da yaşadığı süre boyunca Detmold Kammerorchester, Ensamble Vinorosso ve Prommel Ensamble ile çalıştı. 2011-2013 yılı arasında Minden müzik okulunda eğitmenlik yaptı.

     2013 yılında yüksel lisans eğitimini tamamlayarak Ankara'ya dönen sanatçı Orkestra Akademik Başkent'in üyesi olarak çalışmaktadır.

Dirimcan Ceseroğlu

(Keman Sanatçısı)

Ceren Keyman Kırbaş

(Keman Sanatçısı)

Senem Akgöl

(Keman Sanatçısı)

Buse Atasayar

(Keman Sanatçısı)

Damla Bozkurt (Keman Sanatçısı)

(Keman Sanatçısı)

     29 Kasım 1981'de Kütahya'da doğdu. 1992 yılında "Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Okulu" keman bölümünü kazandı ve Prof. Engin Eralp'le çalışmalarına başladı. 1995-2002 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestrası'nda görev aldı. 2002 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nden mezun oldu.
   
     2000 yılı Temmuz ayında "Akdeniz Gençlik Senfoni Orkestrası"na seçilerek çeşitli ülkelerde konserlere katıldı. 2002 yılında "1. Uluslararası Schwetzingen Yaz Akademisi"nde Prof. Joshua Epstein ve Prof. Philippe Deschamps ile; 2008 yılında ise "İKSEV Keman Ustalık Sınıfı"na katılarak Prof. Joshua Epstein ve Tuncay Yılmaz ile çalıştı. 2008 yılı Ağustos ayında '' 4. Uluslararası Schwetzingen-Worms Yaz Akademisi''nde Prof. Joshua Epstein'ın öğrencisi olarak konserlere katıldı. 2003 yılından beri Başkent Üniversitesi bünyesindeki Orkestra Akademik Başkent'te keman sanatçısı olarak görevine devam etmektedir.

Korcan Köstük

(Keman Sanatçısı)

Özge Erdem

(Keman Sanatçısı)

     1977'de İzmir'de doğdu. Kemana 1993 yılında İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde Süheyl Petek ile başladı.Bilkent Üniversitesini tam burslu kazandı ve Server Ganiev'in sınıfından mezun oldu. DAAD bursuyla 2002 yılında Detmold Müzik Akademisi'de Ulrike Anima Mathe ile calışmalarına devam etti. Aynı okulun Oda Müzigi bölümünde Auryn Quartet ile calıştı.

     Akdeniz Gençlik Orkestrası, Schleswig Holstein Festival Orkestrası, Genç ALman Filarmoni orkestraları ile yurtiçi ve dışında konserlere katıldı. Detmold Operasi, Wiesbaden Operası, Detmold Oda Orkestrası'nda çalıştı.

     Sanatçı halen Orkestra Akademik Başkent'de görev yapmaktadır.

Emek Yalın Orhon

(Keman Sanatçısı)

     Antalya'da doğdu. Keman eğitimine Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde Prof. Leda Cenaz ile başladı. Daha sonra sırası ile Toğrol Ganioğlu ve Feruze Abdulayeva ile çalışan Emek Yalın Orhon, 2001yılında lisans eğitimini tamamladı. Eğitimi süresince Ayhan Erman, İmer Saraçoğlu, Sumru Güner ile oda müziği çalıştı ve Mahir Çakar yönetimindeki Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası'nda yer aldı.

2009 yılında yüksek lisans eğitimini Devlet Sanatçısı Tunç Ünver ile Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda tamamladı. Bu zaman zarfında Burkhard Godhoff, Mikhail Aranoviç Gotsdiner, Cihat Aşkın, Tuncay Yılmaz gibi ustaların gerçekleştirdiği ustalık sınıflarında, aktif olarak yer aldı.

2001-2004 yıları arasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası'nda kadrolu sanatçı statüsünde çalıştı. 2004 yılından, Orkestra Akademik Başkent kadrosuna katıldı. Profesyonel kariyeri boyunca pek çok tanınmış şef ve solistle çalışma fırsatı bulan sanatçı ayrıca Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Türk-Yunan Gençlik Senfoni Orkestrası gibi ulusal ve uluslararası gençlik orkestrası projelerine aktif çalıcı olarak destek verdi.

Emek Yalın Orhon, Başkent Üniversitesi bünyesinde yer alan amatör müzisyenlere yönelik Sertifika Programı'nda keman eğitmenliği de yapmış, bunun yanı sıra 2010-2011 öğretim yılında programın koordinatörlüğünü de üstlenmiştir.

Tunç Küyel

(Keman Sanatçısı)

     1981 yılında doğdu.1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı'nı kazandı ve keman çalışmalarına Prof. Hazar ALAPINAR ile başladı. Eğitimi süresince Roşen MOUZAFFEROV'la da çalışarak, 2002 yılında Lalecan MOUZAFFEROV'un keman sınıfından mezun oldu.

     Aynı yıl Eskişehir Belediye Senfoni Orkestrası'nın sınavını kazandı ve orada bir süre çalıştıktan sonra 2003 yılında Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent'in sınavını kazanarak burada çalışmaya başladı. 2008 yılında Akademi İKSEVin düzenlediği Uluslararası Keman Ustalık Sınıfı'nda Prof. Joshua EPSTEIN ve Devlet Sanatçımız Tuncay YILMAZ'la çalıştı. 2009 yılında Yaşar Üniversitesi Müzik bölümünde Prof. Lucas DAVİD ile yüksek lisans çalışmasına başlayan Tunç KÜYEL halen Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent'te çalışmalarına devam etmektedir.

Burcu Marlalı Tokatlı

(Keman Sanatçısı)

Ali Başeğmezler

(Viyola Sanatçısı)

Tuğçe Baydar

(Viyola Sanatçısı)

Caner Soyberk

(Viyola Sanatçısı)

     1982 yılında Ankara'da doğan Caner Soyberk 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservartuvarı'na girerek, Prof. Engin Eralp ile keman çalışmalarına başladı.1995-1996 sezonunda,Prof. Betil Başeğmezler Viyola sınıfına kabul edildi.
     2002 yılında, Almanya'nın Berlin kentindeki "Young Euro Classic" festivaline katıldı.2001 yılında,Ayvalık Uluslarası Müzik Akademisi'nde Prof. Tatjana Masurenko ile çalıştı ve konser verdi.
     2003 yılında mezun oldu. 2004-2005 eğitim döneminde Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Yrd. Doç. Burcu Evren Tunca ile yüksek lisans öğrenimine başlamış ve 2008 yılında mezun olmuştur.
     Aynı yıl Başkent Üniversitesi'nin açmış olduğu sınavı kazanarak Orkestra Akademik Başkent'te göreve başladı.2005 yılında Başkent Üniversitesi 3 aylık seri masterclass programına katılarak Doç. Çetin Aydar ile çalıştı.2007 yılında İznik Uluslararası Viyola Kampına katıldı ve konserler verdi.Halen çalışmalarını Orkestra Akademik Başkent'te sürdürmektedir.

Emre Akgöl

(Viyola Sanatçısı)

     1980 Ankara da doğdu.Müzik eğitimine 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı viyola bölümünde Zeliha Özel in öğrencisi olarak başladı.

     2003 yılında mezun oldu.2009 yılından bu yana Yaşar Üniversitesi müzik bölümünde Devlet Sanatçısı Ruşen GÜNEŞ in öğrencisi olarak yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.Sanatçı 2003 yılından itibaren Orkestra Akademik Başkent üyesidir.  

Günsu Erdem Turan

(Viyola Sanatçısı)

Ediz Şekercioğlu

(Viyolonsel Sanatçısı)

     1977 yılında Ankara'da dogan ve muzisyen bir aileden gelen Ediz Sekercioglu, müziğe 9 yaşında H.Ü. Devlet Konservatuarı'nda yaylı sazlar (viyolonsel) dalında part time olarak başlamistir. 1988 yılında H.Ü. Devlet Konservatuarı'nda fulltime eğitimine gecmis ve 1998 yilinda basariyla tamamlamistir.

     1995 yılında kazandığı Akdeniz Gencler Orkestrasi sınavıyla ülkemizi yurt disinda temsil etmistir. 1999 yılında M.E.B tarafından kazandığı burs ile İtalya'ya gitmis Giuseppe Verdi Como Konservatuarı'nda iki yillik calismasini Chiristian Bellisario ile yapmis ve sperimentale diplomasini basariyla tamamlamistir. Bu arada Winterthur Zurich Müzik Akademisini kazanmis Thomas Grossenbacher ile 4 yillik concert diplamasi egitimini basariyla tamamlamistir. Winterthur ve Zurich okullarında öğrenimi sırasında dünyaca ünlü birçok şef ve oda müziği solistleriyle çalışma ve konser verme şansına erişmistir

     Concert diplomasini 2005 yilinda barsari ile tamamladiktan sonra Prof.Raphael Wallfisch ile 1 yil solistik kariyer yapmis ve egitimi sirasinda Martin Zeller ile barok viyolonsel uzerine calismalar yapmistir.

     Halen Baskent Akademik Oda Orkestrasinda tutti ve solo Viyolonsel sanatcisi. olup solo konserler ve resitaller vermektedir.

Z. Aslı Gültekin

(Viyolonsel Sanatçısı)

     Z. Aslı Gültekin 1982 yılında İzmir' de doğdu. Viyolonsel eğitimine 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı' nda               Ş. İzzet Nazlıaka' nın öğrencisi olarak başladı.
     1998 yılında Tübitak' ın düzenlediği  " Genç Yetenek " yarışmasına katıldı. 2001 - 2003 yılları arasında Ş. İzzet Nazlıaka' nın hazırladığı " Viyolonselci Besteciler " ve " Viyolonselin Öyküsü " seminerlerinde görev aldı. 2001 yılında Max Bruch'un " Kol Nidrei " eserini 5 viyolonsel eşlikli olarak, 2002 yılında Astor Piazzola " Tangolar " ı  2 viyolonsel eşlikli, 2004 yılında B.Britten Piano - Viyolonsel sonatını Ankara' da ilk kez seslendirdi.         2004 yılında 96 not ortalamasıyla mezun oldu.
     Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı'nın açmış olduğu sınava katılarak Master sınıfına kabul edildi. Bolu İzzet Baysal Üniversitesi'nde 1 öğrenim yılı asistan olarak çalıştı.
     Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Ankara Modern   Müzik Orkestrası, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Opera ve Balesi, Mersin Devlet Opera ve Balesi , Ankara Devlet Opera ve Balesi orkestralarında çalışma imkanı buldu.
     Alexander  Rudin, David Geringas, Phillippe Muller, Marina Tarasova , Denis Parker gibi viyolonselcilerin Master Class'larına aktif olarak katıldı. Birçok solo ve oda müziği konserleri verdi.
      Rengim Gökmen, Gürer Aykal, Rauf Abdullayev, Selman Ada, Naci Özgüç, Erol Erdinç, İnci Özdil, Bujor Hoinic, Marco Berdondini, Wolfgang Heinz, Sunay Muratov, İbrahim Yazıcı, Dario Lucantoni, Artem Makarov gibi Orkestra Şefleriyle çalıştı.
     Z . Aslı Gültekin, 2004 yılından beri Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nda sözleşmeli orkestra sanatçısı olarak görev yapmakta ve   çeşitli özel müzik kurslarında da küçük yaşta öğrencilere viyolonsel dersi vermektedir.

Şerif Can Ünver

(Viyolonsel Sanatçısı)

     1981 yılında Ankara'da doğdu. Doğumundan kısa süre sonra İstanbul'a taşındı ve yedi yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na yarı zamanlı Viyolonsel öğrencisi olarak Suzan Altıner'in sınıfına başladı. Burada 4 yıl eğitim aldıktan sonra İzmir'e taşınan ve burada 1993 yılında, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın tam zamanlı öğrencisi olarak Viyolonsel eğitimine Prof. Ümit İşgörür'ün sınıfında başladı.

     1995 yılında Rotary Klup'ün düzenlediği "Yetenekli Çocuklar Müzik Yarışması'nda" 3.lük ödülü aldı. 1997 ve 1998 yıllarında dünyaca ünlü Viyolonselci ve Orkestra Şefi Alexander Rudin tarafından düzenlenen workshoplarda aktif olarak yer aldı. 2002 yılında Türkiye'de Heitor Villa-Lobos'un "Bachianas Bresillieras" adlı eserinin ilk seslendirilişinde yeraldı. 2002 yılında Fransa'da düzenlenen ve uluslararası bir festival olan International Music Festival "Festival Musicale Et Lyrique" in Bourg-Saint-Andeol (Ardeche) 'de solo ve oda müziği dallarında çok başarılı konserler yaptı.

     Eğitiminin bir buçuk yılında Prof. Çağlayan Ünal Sümer'in sınıfında devam etti. 2003 yılında, mezuniyetinin hemen ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Müzik İleri Araştırmalar Merkezi'nin (MIAM) sınavlarını geçerek Reyent Bölükbaşı'nın sınıfında tam burslu öğrenci olarak öğrenime hak kazandı.

     2008 başında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda Doç. Sinan Dizmen'in sınıfında master çalışmalarına başladı. Daha sonra aynı okulda çalışmalarına Doç. İzzet Nazlıaka ile devam etti. 2009 yılında Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın yüksek lisans programını kazandı ve bu okula yatay geçiş yaparak çalışmarına Doç. Sinan Dizmen ile burada devam etti.

     2004 yılında Ankara'da Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent'in sınavını başarıyla geçerek aynı orkestrada çalışmaya başladı. Şerif Can Ünver halen aynı orkestrada görevini sürdürmektedir ve yanısıra 2007 yılından bu yana Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Viyolonsel  dersleri vermektedir.

Taşkın Sözen

(Viyolonsel Sanatçısı)

     2 ocak 1984 yılında Ankara'da doğdu. Çello eğitimine 10 yaşında Şahin Izzet NAZLIAKA ile Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda başladı.

     Öğrenciliği boyunca Alexander Rudin ve Alexander Markov'un düzenlediği workshopları'na aktif olarak katıldı. Oda müziği ve solo konserler verdi. Hacettepe Akademik Senfoni orkestrası, Cso ve gençlik  orkestralarında Pek çok şef ile çalışma imkanı bulan Sanatçı, 2005 Yılında mezun oldu.

     2008'den beri Orkestra Akademik Başkent üyesidir.

Damla Çaylı Güngör

(Viyolonsel Sanatçısı)

Özlem Civelek

(Kontrabas Sanatçısı)

      1983 yılında  Mersin'de doğan  Özlem 1995'te ilkokula başladı. Ardından yine Mersin'de  1996-1997 yılları arasında Zeki Sabah ortaokuluna devam etti. 1995 yılında ortaokul öğrenimini Ankara Deneme Lisesi'nde tamamladı. Çok istediği müzik ile iç içe olma hissi ile birlikte Bilkent Üniversitesi'nden kazandığı bursla Kontrabas çalışmalarına Zurab Tsitsuachvili ile 1997 yılında Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde başladı. 2000  yılında başarılı bir şekilde kendi dalından mezun oldu. Lisans Öğrenimi öncesi bir yıl ingilizce hazırlık sınıfında olan  Özlem müzik eğitimini de bir yandan Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde sürdürmeye devam etti. 2001 yılında Lisans Öğrenimine başladı ve dört yıl boyunca her dönem adı yüksek şeref listesinde görüldü. 2003 yılında Fransa'da `IV Rencontres Musicales Internationales de Graves` Mstislav Rostropovitch tarafından düzenlenen kursta Profesör Thomas Martin ile Kontrabas çalışmalarında bulundu. Başarılı konserlerinden sonra Martin'in  beğenisi üzerine, bir sonraki yıl İspanya'ya davet edildi(2004) ve burada yine konserler verdi. Hayatının önemli bir dönemeci olan bu başarılı  İspanya turundan sonra 2005 yılı Mayıs ayında Kontrabas Lisans bölümünden başarılı bir şekilde mezun oldu. 2005 yılı eylül ayında Londra Guildhall School of Music ve Drama okulundan tam burs kazanarak Yüksek Lisans Eğitimine Prof.Thomas Martin ile başladı. Bu arada müzik hayatı boyunca Türkiye'de ve yurt dışında bir çok orkestra ve oda müziği projelerinde  yer aldı.

     Öğrenim gördüğü yıllar içerisinde(2005-2007)sayısız solo resitaller verdi ve bunun yanı sıra Guildhall Oda Müziği gurubunun ve Guildhall Senfoni Orkestrasının Kontrabas gurup şefi oldu.

     Basında yer almış bir çok başarılı konserlere katıldı;Colin Davis'in yönettiği Royal Akademy of Music ve Guildhall Symphony Orkestra Kontrabas gurup şefliğini yaptı.

     2006 yılında Kontrabas sınavını kazanarak dünyaca ünlü  Londra Senfoni Orkestrası'nda bir yıl Kontrabas gurubunda yer alan tek türk oldu.Bir sürü cd kaydı yapıldı "LSO live cd".

     Sofia Gubaidulina'nın eserlerini ilk kez Londra'da kendisinin de yer aldığı önemli organizasyonda oda müziği  gurubunda seslendirdi.

Gizem Sözeri

(Kontrabas Sanatçısı)

1 / 1

Please reload