O.A.B.

Orhun Orhon

     Kuşağının önemli orkestra şeflerinden olan F. Orhun Orhon, müzik eğitimine Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Teori/Kompozisyon Bölümü'nde Elhan Bakihanov ile başladı. Bu kurumdan mezun olduktan sonra, Fransa'daki Academie Internationale de Musique de Gaillard'a kabul edilen Orhon, öğrenimine ünlü besteci Oliviér Messiaen'in öğrencisi, modern müziğin önde gelen bestecilerinden, Rainer Boesch'un kompozisyon sınıfında devam etti. Yurda döndükten sonra, akademik kariyerini  Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde sürdürdü ve orkestra şefliği alanındaki doktora çalışmalarını Prof. Gürer Aykal ile tamamladı.

Barok Dönem'den 20. yüzyıl eserlerine uzanan zengin bir repertuvara sahip olan Orhun Orhon, dönem ve stil özelliklerine sadık yorumları ve çağdaş Türk Bestecileri yorumları ile beğeni toplamış, bir çok olumlu eleştiri almıştır. 2011 yılında, Almanya'da  bir çalıştayda ünlü şef Kurt Masur ile aktif olarak çalışma şansını yakalamıştır.

Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda öğretim görevlisi olarak çalışmakta olan Orhun Orhon,  Türk Yunan Gençlik Orkestrası ve Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası'nın genel müzik direktörlüğünü de yürütmektedir. Bunların yanısıra Müzikle Yaşayan Gençlik Derneği'nin başkanlığını da yapmakta olan Orhon, BESOM üyesidir.

(Orkestra Şefi)

Gönenç Sazer

     Gönenç Sazer,1979’da Gölcük’te doğdu.Keman eğitimine 1992 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık Okulu’nda Doç.Leda Cenaz ile burslu olarak başladı.Eğitimi süresince pekçok konser ve resitaller verdi.
     Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası’nın yurtiçi ve yurtdışı konserlerine katıldı.Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası eşliğinde Mendelssohn’un Keman Konçertosunu seslendirdi.Dört kez “Uluslararası Akdeniz Gençlik Orkestrası”na katılmaya hak kazanarak Fransa,İtalya,Fas ve İspanya’da gerçekleştirilen turnelere katıldı.Almanya’da gerçekleştirilen “Bayreuth Müzik Festivali Gençlik Orkestrası”nda yer aldı.
     Lise yıllarından itibaren çalışmalarını Toğrul Ganiev ile sürdüren sanatçı,yurtiçi ve yurtdışında çeşitli ustalık sınıflarına katıldı.2002 yılında lisans eğitimini tamamladı ve aynı yıl Bilkent Üniversitesi Müzik Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimine başladı.Bu dönemde “Bilkent Senfoni Orkestrası”nın birçok konserlerinde görev alarak Türk ve yabancı şeflerle çalışma fırsatı buldu.
     2005 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Enstitüsünde ‘Sanatta Yeterlilik’ çalışmalarına başladı.Bilkent Senfoni Orkestrası ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası gibi pekçok orkestralarda misafir sanatçı olarak çalışan Gönenç Sazer,Kasım 2003’ten bu yana Başkent Üniversitesi Akademik Orkestrası üyesidir.

 

(Keman Sanatçısı - Konzertmeister)

Ana Albero

     1984 yılında Huesca'da (İspanya) doğan sanatçı keman çalışmalarına Conservatorio Profesional de Música de Zaragoza'da Begoña González ile başladı ve Prof. Juan Carlos Chic Alfonso ile devam etti. Daha sonra Prof. Juan Luis Gallego ile Conservatorio Superior de Música de Aragón'da Lisans eğitimini yüksek başarı ile tamamladı. 2009 yılında aynı okulda Prof. Nicolás Chumachenco ve Juan Luís Gallego ile Yüksek Lisans eğitimine, 2010 yılında ise Sevilla'da Orkestra Performansı alanında Barenboim-Said Vakfında master çalışmalarını Axel Wilczok (Staatskapelle Berlin) ile tamamladı. Sanatçı ayrıca Abbaye aux Dames France'da "Formation Supérieure au métier de l'orchestre classique et romantique" ileri tarihsel yorumlama alanında 2 senelik diploma çalışmaları yaptı.
     Sanatçı Juan Luis Gallego, Andras Czifra, Santiago Juan, Yossy Zivoni, Massimo Spadano, Nicolas Chumachenco, Mark Gothoni, Ariadne, Daskalakis, Sergei Fatkulin, Tomasz Tomaszewski, Latika Honda-Rosenberg, Joshua Epstein, Alessandro Moccia gibi ünlü isimlerle Ustalık Sınıfı ve Oda Müziği çalışmaları yaptı.
     Orkestra Akademik Başkent üyesi olan Ana Albero aynı zamanda 2010 yılından beri dünyaca ünlü piyanist ve şef Daniel Barenboim yönetimindeki "West-Eastern Divan" orkestrasının bir üyesidir.

(Keman Sanatçısı)

Ümit Önder

     Müzik eğitimine babası Selim Önder ile başlayan Ankara Ümit Önder, Konstantyn Menyhert ile başladığı keman eğitimini, Prof. Murat Tamer'in  öğrencisi olarak 2000 yılında pekiyi dereceyle bitirmiştir. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası'nda çalışmaya başlamıştır ve  bu esnada Gazi Üniversitesi'nde Müzik Eğitimi üzerine master yapmıştır. 2003-2008 yılları arasında özel olarak Prof. Engin Eralp ile çalışmıştır.
2004 yılında, Başkent Üniversitesi bünyesinde kurulan Orkestra Akademik Başkent'in sınavını kazanarak, bu orkestrada çalışmaya başlamıştır ve halen bu görevini sürdürmektedir.
Bir çok oda müziği ve solo konseri veren Önder, 2008-Ocak ayında   İzmir'de ve 2008-Ağustosta Almanya'da Prof. Joshua Epstein ile çalışmak için aktif katılımcı olarak seçilmiştir.

(Keman Sanatçısı)

Eda Aymergen

     Eda Aymergen 1982 yılında İzmir'de doğdu. 1992 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık Okulu'na kabul edildi. Müzik eğitimine Prof. Leda Cenaz ile başladı,1994 yılından itibaren İrina Nikotina ile çalışmalarını sürdürdü. Bu süre içerisinde Limnos ve Lesvos adalarında,Çanakkale, Tekirdağ, İskeçe ve Gümülcine kentlerinde solo ve oda müziği konserleri verdi. 2003 yılına kadar Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası üyesi olan Eda Aymergen orkestrayla çeşitli yurtiçi ve yurtdışı turnelerine katıldı.

     2003 yılında Bilkent Üniversitesi'nden şeref derecesiyle mezun oldu. Aynı yıl Orkestra Akademik Başkent'e kabul edildi. Başkent Üniversitesi televizyonu Kanal B için solo ve  oda müziği  eserleri kaydetti. 2004 yılında Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Bülent Akdeniz'le yüksek lisans çalışmalarına başladı, 2006 yılında mezun oldu. 2005 'te düzenlenen Seri Master Class'ta Cihat Aşkın'la çalıştı. Eda Aymergen halen Orkestra Akademik Başkent üyesidir.

(Keman Sanatçısı)

Caner Gençer

     Keman eğitimine 11 yaşında Daina  Kaiova ile, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarında başladı. Lise eğitimini birincilikle bitirdi. Üniversite Giriş sınavını kendi dalında birincilikle kazandı.  2002 yılında gösterdiği başarıdan dolayı sınıf atladı. Bu süre içerisinde; Ç. Ü. Devlet Konservatuvarı'nın yaptığı elemelerle seçilerek, Bulgaristan'ın Haskova ve Kırcali şehirlerinde konserler verdi. Her yıl düzenli olarak, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep, Mersin, Diyarbakır, Tarsus ve Ceyhan'da solo ve oda müziği konserleri verdi .
    
     Adana Valisinden, Belediye  Başkan'ından, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürlüğü'nden, Türk Plastik Rek. ve  Estetik Cerrahi Derneğinden, Lions Kulübü'nden  teşekkür belgeleri aldı. İlk resitalini 2002 yılında Tarsus ve Adana'da verdi. 2002 yılında kazandığı yarışma ile burslu olarak  İsrail'de Keshet Eilon Violin Mastercourse'una katıldı. Orada Prof. Edward GRACH, Prof. Petru MUNTEANU, Prof. İda HAENDEL, Prof. Shlomo MİNTZ, Prof Ani SCHNARCH, Prof. Cihat AŞKIN ile çalıştı. Türkiye nin tanıtımı için solo Türk eserlerini tanıtmak için, Prof. Cihat AŞKIN ile oda müziği konserleri verdi.

     2003 yılında  İş Sanat'ın  Parlayan Yıldızlar yarışmasında, Konzertmeister olarak yeraldığı oda müziği yarışmasını kazanarak,  İş Sanat'ın İkiz Kuleler'inde konser verdi. 2004 yılında  Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın açtığı,  7. Uluslararası Genç Müzisyenler Solistlik Yarışması'nı kazanarak, orkestra eşliğinde Jean SIBELIUS  Op. 47 Re minor keman konçertosunu çaldı.

     2003-2004 Eğitim döneminde Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı  birincilikle bitirdi. Aynı yıl Başkent Üniversitesi'nde, Orkestra Akademik Başkent için açılan Konzertmeister sınavını kazanarak göreve başladı. Aynı yıl, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın Yüksek Lisans giriş sınavını kazanarak burada çalışmalarına başlamış ve 2007de mezun olmuştur. Caner Gençer, halen Başkent Üniversitesi bünyesinde kurulan Orkestra Akademik Başkent'te Konsertmeister görevini yürütmektedir.

(Keman Sanatçısı)

Yağız Tan

     Keman eğitimine, 9 yaşında Ludmila Sirotina ile başladı. 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nın Lisans bölümünden mezun oldu.

     2007 yılında Almanya'nın Detmold şehrindeki Müzik Yüksek Okuluna girerek Master eğitimine Prof.Eckhard Fischer ile başladı. Yurt dışı eğitimi için Lions ve DAAD bursu kazandı.

     Eğitimi boyunca birçok keman ustası ve oda müziği grupları ile çalışmalar yaptı, festival ve konserlere katıldı. Alexsander Markov,Mincho Minchev, Marco Rizzi ile çalışma imkanı buldu. Oda müziği alanında Rosemunde Quartet, Auryn Quartett ve Tokyo Quartet ile çalışma şansına erişti.

     Almanya'da yaşadığı süre boyunca Detmold Kammerorchester, Ensamble Vinorosso ve Prommel Ensamble ile çalıştı. 2011-2013 yılı arasında Minden müzik okulunda eğitmenlik yaptı.

     2013 yılında yüksel lisans eğitimini tamamlayarak Ankara'ya dönen sanatçı Orkestra Akademik Başkent'in üyesi olarak çalışmaktadır.

(Keman Sanatçısı)

Dirimcan Ceseroğlu

1991 yılında Mersin’ de doğdu. Müzik eğitimine 6 yaşında piyano ile başladı. 1998 yılında Mersin Devlet Konservatuarı’ nı kazanmasıyla, Ebru Yunkuş ile keman eğitimine başladı. 1999 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu sınavlarına girerek, orada okumaya hak kazandı. Bilkent Üniversitesi’nde, Süreyya Defne, Vseslava Kudinova, Muhammedjan Turdiyev ve Bahar Kutay ile çalıştı.

            2011 yılında Orhun Orhon’un oluşturduğu Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası’ nın birçok konserinde yer aldı.  Dima Tkachenko, Sayaka Shoji, Jerrold Rubenstein, Daniel Rubenstein ve Guy Braunstein’ ın gerçekleştirdiği masterclasslara aktif olarak katıldı.

            Türk-Yunan Gençlik Senfoni Orkestrası’nda Vladimir Ashkenazy ve Anastasios Symeonidis, Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası’nda Gürer Aykal ve Orhun Orhon, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nda Antonio Pirolli, Adrian Prabava ve İbrahim Yazıcı gibi önemli müzisyenlerle çalışma fırsatı yakaladı. 2017 yılında Faruk Erengül Müzik Yarışması’nda finale kalan Ceseroğlu, Hakkı Çakar Juri Özel Ödülü’nü almaya hak kazandı.

             Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nden 2014 yılında mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Bahar Biricik ile tamamladı. 2017-2019 yılları arasında Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestası’nda sözleşmeli sanatçı olarak çalışan Ceseroğlu şu anda Orkestra Akademik Başkent’in kadrolu sanatçısı olarak çalışmalarına devam etmektedir.   

(Keman Sanatçısı)

Ceren Keyman Kırbaş

1981 yılında Ankara’da doğdu. 10 yaşında keman eğitimine başlayan Kırbaş, 2003 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Keman Bölümü’nden mezun oldu. Eğitimine Ecole Normale de Paris’de devam eden sanatçı, 2004 yılında Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent’de keman sanatçısı olarak çalışmaya başladı. Eğitim hayatı boyunca Devlet Sanatçısı Tunç Ünver, Prof. Devy Erlih, Prof. Engin Eralp, Adil Aziz, Doç.Dr. Orhan Ahıskal, I.Ionescu Galati ve Doç.Dr. Cihat Aşkın gibi isimlerle çalışmıştır. 2008 yılında Yüksek Lisans’ını tamamlayan Kırbaş, Orkestra Akademik Başkent eşliğinde solist olarak birden çok sahne almıştır. Bunun dışında oda müziği gruplarında ve CSO, Ankara Filarmoni ve Gençlik senfoni orkestraları gibi çeşitli orkestralarda yer almaktadır.

(Keman Sanatçısı)

Senem Akgöl

(Keman Sanatçısı)

Buse Atasayar

1992 yılında Ankara'da doğdu. Eğitimine 6 yaşında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu'nda başladı. Eğitimi süresince Seda Erdem, Nazım Aliyev, Seyran Ahundzade ve Eda Özer ile çalışan Atasayar, okul bünyesinde birçok konser gerçekleştirdi. 2007 yılında Dünya Gençlik Senfoni Orkestrası ile Youngenç Filarmoni Orkestrası'nda, 2008 yılında Türk Yunan Gençlik Orkestrası'nda görev almıştır. Bu orkestralarla Ankara, İstanbul, Berlin, Schweinfurt, Katarini, Kavala, Atina ve Patras'da konserler vermiş, Gürer Aykal, Vladimir Ashkenazy, Işın Metin, Rene Giessen, Damiano Giuranna, Klaus Weise, Alessandro Cedrone, Bohuslay Rattay gibi ünlü şeflerle çalışmıştır. Atasayar, üyesi olduğu Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile 2008 yılında şef Orhun Orhon yönetiminde solo konser vermiştir. Bilkent Senfoni Orkestrası’nın çalışmalarında ve konserlerinde yer almıştır. Frankfurt Musik Hochshule’de ünlü kemancı Zakhar Bron’un öğrencisi olan Prof. Erik Schumann ile çalışmıştır. Buse Atasayar halen Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası’nda 2. Keman grup şefi olarak yer almaktadır. 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi keman ana sanat dalında Eda Delikçi gözetiminde çalışarak lisans eğitimini onur öğrencisi derecesi ile tamamlamıştır. 2017 yılında Türksoy Orkestrası ile yurtdışında turnede görev almıştır. 2019 yılında Orkestra Akademik Başkent ailesinin bir üyesi olmuş ve çalışmalarını sürdürmektedir.

(Keman Sanatçısı)

Damla Bozkurt

     29 Kasım 1981'de Kütahya'da doğdu. 1992 yılında "Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Okulu" keman bölümünü kazandı ve Prof. Engin Eralp'le çalışmalarına başladı. 1995-2002 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestrası'nda görev aldı. 2002 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nden mezun oldu.
   
     2000 yılı Temmuz ayında "Akdeniz Gençlik Senfoni Orkestrası"na seçilerek çeşitli ülkelerde konserlere katıldı. 2002 yılında "1. Uluslararası Schwetzingen Yaz Akademisi"nde Prof. Joshua Epstein ve Prof. Philippe Deschamps ile; 2008 yılında ise "İKSEV Keman Ustalık Sınıfı"na katılarak Prof. Joshua Epstein ve Tuncay Yılmaz ile çalıştı. 2008 yılı Ağustos ayında '' 4. Uluslararası Schwetzingen-Worms Yaz Akademisi''nde Prof. Joshua Epstein'ın öğrencisi olarak konserlere katıldı. 2003 yılından beri Başkent Üniversitesi bünyesindeki Orkestra Akademik Başkent'te keman sanatçısı olarak görevine devam etmektedir.

(Keman Sanatçısı)

Korcan Köstük

1995 doğumlu Korcan Köstük keman çalışmalarına 2007'de, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarında İrde Kocaoğlu ile başladı.

Lise eğitimini Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi'nde Ömer Mumcu ile tamamladı.

Orhan Ahıskal, Kartal Akıncı, Mehmet Yasemin, Lukas David, Melek Göküstün, Ellen Jewett, Aslı Özsoy Körner, Cihat Aşkın, Çetin Aydar, Sinan Dizmen gibi isimler ile keman ve oda müziği üzerine çalışmalar yaptı.

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Arif Möhsünoğlu ile tamamladı. 2019 Nisan ayından itibaren Orkestra Akademik Başkent'te keman sanatçısı olarak çalışmaya başlayan Korcan Köstük, keman çalışmalarına Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı

yüksek lisans programında, Ezgi Gönlüm Yalçın ile devam etmektedir.

(Keman Sanatçısı)

Özge Erdem

     1977'de İzmir'de doğdu. Kemana 1993 yılında İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde Süheyl Petek ile başladı.Bilkent Üniversitesini tam burslu kazandı ve Server Ganiev'in sınıfından mezun oldu. DAAD bursuyla 2002 yılında Detmold Müzik Akademisi'de Ulrike Anima Mathe ile calışmalarına devam etti. Aynı okulun Oda Müzigi bölümünde Auryn Quartet ile calıştı.

     Akdeniz Gençlik Orkestrası, Schleswig Holstein Festival Orkestrası, Genç ALman Filarmoni orkestraları ile yurtiçi ve dışında konserlere katıldı. Detmold Operasi, Wiesbaden Operası, Detmold Oda Orkestrası'nda çalıştı.

     Sanatçı halen Orkestra Akademik Başkent'de görev yapmaktadır.

(Keman Sanatçısı)

Emek Yalın Orhon

     Antalya'da doğdu. Keman eğitimine Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde Prof. Leda Cenaz ile başladı. Daha sonra sırası ile Toğrol Ganioğlu ve Feruze Abdulayeva ile çalışan Emek Yalın Orhon, 2001yılında lisans eğitimini tamamladı. Eğitimi süresince Ayhan Erman, İmer Saraçoğlu, Sumru Güner ile oda müziği çalıştı ve Mahir Çakar yönetimindeki Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası'nda yer aldı.

2009 yılında yüksek lisans eğitimini Devlet Sanatçısı Tunç Ünver ile Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda tamamladı. Bu zaman zarfında Burkhard Godhoff, Mikhail Aranoviç Gotsdiner, Cihat Aşkın, Tuncay Yılmaz gibi ustaların gerçekleştirdiği ustalık sınıflarında, aktif olarak yer aldı.

2001-2004 yıları arasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası'nda kadrolu sanatçı statüsünde çalıştı. 2004 yılından, Orkestra Akademik Başkent kadrosuna katıldı. Profesyonel kariyeri boyunca pek çok tanınmış şef ve solistle çalışma fırsatı bulan sanatçı ayrıca Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Türk-Yunan Gençlik Senfoni Orkestrası gibi ulusal ve uluslararası gençlik orkestrası projelerine aktif çalıcı olarak destek verdi.

Emek Yalın Orhon, Başkent Üniversitesi bünyesinde yer alan amatör müzisyenlere yönelik Sertifika Programı'nda keman eğitmenliği de yapmış, bunun yanı sıra 2010-2011 öğretim yılında programın koordinatörlüğünü de üstlenmiştir.

(Keman Sanatçısı)

Tunç Küyel

     1981 yılında doğdu.1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı'nı kazandı ve keman çalışmalarına Prof. Hazar ALAPINAR ile başladı. Eğitimi süresince Roşen MOUZAFFEROV'la da çalışarak, 2002 yılında Lalecan MOUZAFFEROV'un keman sınıfından mezun oldu.

     Aynı yıl Eskişehir Belediye Senfoni Orkestrası'nın sınavını kazandı ve orada bir süre çalıştıktan sonra 2003 yılında Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent'in sınavını kazanarak burada çalışmaya başladı. 2008 yılında Akademi İKSEVin düzenlediği Uluslararası Keman Ustalık Sınıfı'nda Prof. Joshua EPSTEIN ve Devlet Sanatçımız Tuncay YILMAZ'la çalıştı. 2009 yılında Yaşar Üniversitesi Müzik bölümünde Prof. Lucas DAVİD ile yüksek lisans çalışmasına başlayan Tunç KÜYEL halen Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent'te çalışmalarına devam etmektedir.

(Keman Sanatçısı)

Burcu Marlalı Tokatlı

1982 yılında Ankara’da doğdu. 1993 - 2003 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Cengiz Özkök, Viktor Pikaizen ve Ludmilla Sirotina ile çalıştı. 2003-2007 yılları arasında Orkestra Akademik Başkent’te Konzertmeister Yardımcısı ve Konzertmeister olarak çalıştı. 2007-2010 yılları arasında Münih Yüksek Okulu’nda Prof. Rudolf Koeckert ile Diploma ve Yüksek Lisans sınıfını bitirdi.

2009 yılından beri Daniel Barenboim şefliğindeki Doğu Batı Divan Orkestrası (West Eastern Divan Orchestra) üyesi olup , bu orkestra ile konser turnelerine katıldı.

2014 Şubat ayından beri Orkestra Akademik Başkent Keman Sanatçısı’dır.

(Keman Sanatçısı)

Ali Başeğmezler

(Viyola Sanatçısı)

Tuğçe Baydar

Eğitim

2016- : Sanatta Yeterlilik, Yaşar Üniversitesi, İzmir

2011-2015: Yüksek Lisans, Folkwang Universitaet der Künste (Professional Performance), Prof. Emile Cantor, Essen-Almanya

2007-2011: Üniversite, 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Prof. S.Çetin Aydar, İzmir

2003-2007: Lise, 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Prof. S. Çetin Aydar, İzmir

Orkestra Tecrübeleri

2016-2019: Orkestra Akademik Başkent

2018-2019: Tekfen Filarmoni Orkestrası

2013-2019: Musica Camerata, Lüdingshausen, Almanya

2006-2019: Takviye Sanatçı, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası

2015-2016: Karşıyaka Oda Orkestrası

2014-2015: Sözleşmeli Sanatçı, Rheinishe Philharmonie, Almanya

2013-2015: Sözleşmeli Sanatçı,Köln-Bonn Philharmonie

2013-2014: Sözleşmeli Sanatçı, Bochumer Symphoniker , Almanya

2012-2015: Kadrolu Sanatçı, Folkwang Oda Orkestrası, Almanya

Sanatsal Faaliyetler

2018:Viyola Resitali, Ankara

2018: Viyola-Trombon Resitali, Eskişehir

2017: Viyola Resitali, İzmir

2016: Essen Quartet Konseri,Almanya

2016: Bilkent Yeni Müzik Günleri, solist olarak “Mehmet Can Özer’in eserinin seslnedirilişi

2016: Karşıyaka Oda Orkestrası ile solist olarak “Henk Badings Viyola Konçertosu” Türkiye’de ilk seslendirilişi

2015: Bodrum Antik Taş Ocağı Konseri, Georg Philipp Telemann 2 Viyola için Konçerto

2015: Turgutreis D-Marin Quintet Konseri

2009-2011: Masterclass, Prof. Alexander Rudin, Prof. Rachel Cowgill, Ralf Gothoni, Prof. Roland Glassl, Tatjana Masurenkov.

2011: İzmir Yaşar Uluslararası Oda Müziği Yarışması 3.‘lük Ödülü

2011: Edirne 14. Uluslararsı Oda Müziği Yarışması 2.’lik Ödülü

 

 

Öğretmenlik Tecrübeleri

2019: Otizm Müzik Eğitmenliği

2018-2019: Başkent Üniversitesi Sertifika Programı Eğitmeni

2014-2015: Müzik Okulu Bottrop, Almanya

2013-2015: Müzik Okulu Bochum, Almanya

(Viyola Sanatçısı)

Caner Soyberk

     1982 yılında Ankara'da doğan Caner Soyberk 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservartuvarı'na girerek, Prof. Engin Eralp ile keman çalışmalarına başladı.1995-1996 sezonunda,Prof. Betil Başeğmezler Viyola sınıfına kabul edildi.
     2002 yılında, Almanya'nın Berlin kentindeki "Young Euro Classic" festivaline katıldı.2001 yılında,Ayvalık Uluslarası Müzik Akademisi'nde Prof. Tatjana Masurenko ile çalıştı ve konser verdi.
     2003 yılında mezun oldu. 2004-2005 eğitim döneminde Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Yrd. Doç. Burcu Evren Tunca ile yüksek lisans öğrenimine başlamış ve 2008 yılında mezun olmuştur.
     Aynı yıl Başkent Üniversitesi'nin açmış olduğu sınavı kazanarak Orkestra Akademik Başkent'te göreve başladı.2005 yılında Başkent Üniversitesi 3 aylık seri masterclass programına katılarak Doç. Çetin Aydar ile çalıştı.2007 yılında İznik Uluslararası Viyola Kampına katıldı ve konserler verdi.Halen çalışmalarını Orkestra Akademik Başkent'te sürdürmektedir.

(Viyola Sanatçısı)

Emre Akgöl

     1980 Ankara da doğdu.Müzik eğitimine 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı viyola bölümünde Zeliha Özel in öğrencisi olarak başladı.

     2003 yılında mezun oldu.2009 yılından bu yana Yaşar Üniversitesi müzik bölümünde Devlet Sanatçısı Ruşen GÜNEŞ in öğrencisi olarak yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.Sanatçı 2003 yılından itibaren Orkestra Akademik Başkent üyesidir.  

(Viyola Sanatçısı)

Günsu Erdem Turan

1992 yılında Ankara’da doğan Günsu Semra Erdem Turan, 2004 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu’na girmeye hak kazanarak Erkin Onay ile keman çalışmalarına başladı. 2006 yılında Müzik Hazırlık Lisesi’ne kabul edildi ve viyola bölümüne geçerek Cavid Cafer ile eğitimini devam ettirdi. 2008 yılında Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası’na girerek bu bünyede gerçekleştirilen konserlere katıldı. 2009, 2011 ve 2012 yıllarında Türk-Yunan Gençlik Senfoni Orkestrası’na girmeye hak kazandı ve bu orkestra ile Yunanistan ve Türkiye’de gerçekleştirilen konser ve festivallerde yer aldı. 2010 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’ne kabul edildi. Bu yıl içerisinde Bilkent Senfoni Orkestrası ile bir konsere katıldı ve yine aynı yıl ikinci kez Bilkent Senfoni Orkestrası’nda çalma fırsatı buldu. 2011 yılında Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası bünyesine girdi. Bu orkestra ile TRT Ankara Radyosu’nda ve Bilkent Üniversitesi konser salonunda gerçekleştirilen bir çok konsere katıldı. Aynı yıl Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası’na grup şefi olarak kabul edilerek bu orkestra kapsamında Gürer Aykal ve Fazıl Say gibi müzisyenlerle çalışma fırsatı buldu. 2012 yılında UGSO ile Fransa’ da gerçekleştirilen bir festivale daha katıldı. Ayrıca Ankara’da ilk seslendirilişi gerçekleştirilen Mahler’in ‘Binler Senfonisi’ konseri bünyesinde yer aldı. 2013 ve 2017 yıllarında Fransa Marsilya’da Akdeniz Gençlik Senfoni Orkestrası’nda çalmaya hak kazanarak Londra Senfoni Orkestrası’nın üyeleri ile çalışma fırsatı buldu. Aynı yıl İtalya’da değişim öğrencisi olarak burs almaya hak kazandı ve Roma Santa Cecilia Konservatuvarı’nda viyola eğitimini Profesör Luca Sanzo ile devam ettirdi. 2014 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nden mezun olmuş ve lisans viyola öğrenimini Cavid Cafer ile tamamlamıştır. Aynı yıl Almanya’da gerçekleştirilen Beethoven Festivali’ne katıldı. Festival kapsamında oda müziği ve orkestra konserlerinde yer aldı. 2015 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvar’ı viyola bölümüne yüksek lisans öğrencisi olarak kabul edildi ve öğrenimini Profesör Bige Bediz Kınıklı ile 2019 yılında tamamlayarak mezun oldu.

 Bu süre zarfında Siegfried Führlinger, Atilla Aldemir, Nauko Shimizu ve Alexander Zemtsov’un viyola, New Hellenic Quartet’in yaylı dörtlü ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı. Çalıştığı müzisyenler arasında, Gürer Aykal, Antonio Pirolli, Pablo Heras-Casado, Vladimir Fedoseyev, Gianandrea Noseda, Francesco Pasqualetti, Fazlı Orhun Orhon, Giuseppe Lanzetta, Alessandro Cedrone, Dağhan Doğu, Cemi’i Can Deliorman, Rengim Gökmen, Elşad Bagirov, Nil Venditti, Viladimir Fanshil, Fawzi Haimor, Sasha Makila, Paul Goodwin, Mathieu Herzog, Adrien Perruchon, Ferenc Gabor, İbrahim Yazıcı, Orhan Şallıel, Burak Tüzün, Işın Metin Louis Babin, Anastasios Symenidos bulunmaktadır.

Bilkent Gençlik Senfoni ve Ankara Gençlik Senfoni Orkestraları’nda viyola grup şefliği yapmıştır. Aynı zamanda Agso Kuartet’in de viyolacısı olmuştur ve bu grupla düzenli olarak konserler vermişlerdir. Bilkent Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası,  Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve Filarmoni Antalya Orkestrası’nda misafir sanatçı olarak konserlere katılmaktadır.

2019 yılında Orkestra Akademik Başkent’in açtığı sınavı kazanmıştır ve bu orkestrada meslek hayatına kadrolu sanatçı olarak devam etmektedir.

(Viyola Sanatçısı)

Ediz Şekercioğlu

     1977 yılında Ankara'da dogan ve muzisyen bir aileden gelen Ediz Sekercioglu, müziğe 9 yaşında H.Ü. Devlet Konservatuarı'nda yaylı sazlar (viyolonsel) dalında part time olarak başlamistir. 1988 yılında H.Ü. Devlet Konservatuarı'nda fulltime eğitimine gecmis ve 1998 yilinda basariyla tamamlamistir.

     1995 yılında kazandığı Akdeniz Gencler Orkestrasi sınavıyla ülkemizi yurt disinda temsil etmistir. 1999 yılında M.E.B tarafından kazandığı burs ile İtalya'ya gitmis Giuseppe Verdi Como Konservatuarı'nda iki yillik calismasini Chiristian Bellisario ile yapmis ve sperimentale diplomasini basariyla tamamlamistir. Bu arada Winterthur Zurich Müzik Akademisini kazanmis Thomas Grossenbacher ile 4 yillik concert diplamasi egitimini basariyla tamamlamistir. Winterthur ve Zurich okullarında öğrenimi sırasında dünyaca ünlü birçok şef ve oda müziği solistleriyle çalışma ve konser verme şansına erişmistir

     Concert diplomasini 2005 yilinda barsari ile tamamladiktan sonra Prof.Raphael Wallfisch ile 1 yil solistik kariyer yapmis ve egitimi sirasinda Martin Zeller ile barok viyolonsel uzerine calismalar yapmistir.

     Halen Baskent Akademik Oda Orkestrasinda tutti ve solo Viyolonsel sanatcisi. olup solo konserler ve resitaller vermektedir.

(Viyolonsel Sanatçısı)

Z. Aslı Gültekin

     Z. Aslı Gültekin 1982 yılında İzmir' de doğdu. Viyolonsel eğitimine 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı' nda               Ş. İzzet Nazlıaka' nın öğrencisi olarak başladı.
     1998 yılında Tübitak' ın düzenlediği  " Genç Yetenek " yarışmasına katıldı. 2001 - 2003 yılları arasında Ş. İzzet Nazlıaka' nın hazırladığı " Viyolonselci Besteciler " ve " Viyolonselin Öyküsü " seminerlerinde görev aldı. 2001 yılında Max Bruch'un " Kol Nidrei " eserini 5 viyolonsel eşlikli olarak, 2002 yılında Astor Piazzola " Tangolar " ı  2 viyolonsel eşlikli, 2004 yılında B.Britten Piano - Viyolonsel sonatını Ankara' da ilk kez seslendirdi.         2004 yılında 96 not ortalamasıyla mezun oldu.
     Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı'nın açmış olduğu sınava katılarak Master sınıfına kabul edildi. Bolu İzzet Baysal Üniversitesi'nde 1 öğrenim yılı asistan olarak çalıştı.
     Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Ankara Modern   Müzik Orkestrası, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Opera ve Balesi, Mersin Devlet Opera ve Balesi , Ankara Devlet Opera ve Balesi orkestralarında çalışma imkanı buldu.
     Alexander  Rudin, David Geringas, Phillippe Muller, Marina Tarasova , Denis Parker gibi viyolonselcilerin Master Class'larına aktif olarak katıldı. Birçok solo ve oda müziği konserleri verdi.
      Rengim Gökmen, Gürer Aykal, Rauf Abdullayev, Selman Ada, Naci Özgüç, Erol Erdinç, İnci Özdil, Bujor Hoinic, Marco Berdondini, Wolfgang Heinz, Sunay Muratov, İbrahim Yazıcı, Dario Lucantoni, Artem Makarov gibi Orkestra Şefleriyle çalıştı.
     Z . Aslı Gültekin, 2004 yılından beri Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nda sözleşmeli orkestra sanatçısı olarak görev yapmakta ve   çeşitli özel müzik kurslarında da küçük yaşta öğrencilere viyolonsel dersi vermektedir.

(Viyolonsel Sanatçısı)

Şerif Can Ünver

     1981 yılında Ankara'da doğdu. Doğumundan kısa süre sonra İstanbul'a taşındı ve yedi yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na yarı zamanlı Viyolonsel öğrencisi olarak Suzan Altıner'in sınıfına başladı. Burada 4 yıl eğitim aldıktan sonra İzmir'e taşınan ve burada 1993 yılında, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın tam zamanlı öğrencisi olarak Viyolonsel eğitimine Prof. Ümit İşgörür'ün sınıfında başladı.

     1995 yılında Rotary Klup'ün düzenlediği "Yetenekli Çocuklar Müzik Yarışması'nda" 3.lük ödülü aldı. 1997 ve 1998 yıllarında dünyaca ünlü Viyolonselci ve Orkestra Şefi Alexander Rudin tarafından düzenlenen workshoplarda aktif olarak yer aldı. 2002 yılında Türkiye'de Heitor Villa-Lobos'un "Bachianas Bresillieras" adlı eserinin ilk seslendirilişinde yeraldı. 2002 yılında Fransa'da düzenlenen ve uluslararası bir festival olan International Music Festival "Festival Musicale Et Lyrique" in Bourg-Saint-Andeol (Ardeche) 'de solo ve oda müziği dallarında çok başarılı konserler yaptı.

     Eğitiminin bir buçuk yılında Prof. Çağlayan Ünal Sümer'in sınıfında devam etti. 2003 yılında, mezuniyetinin hemen ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Müzik İleri Araştırmalar Merkezi'nin (MIAM) sınavlarını geçerek Reyent Bölükbaşı'nın sınıfında tam burslu öğrenci olarak öğrenime hak kazandı.

     2008 başında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda Doç. Sinan Dizmen'in sınıfında master çalışmalarına başladı. Daha sonra aynı okulda çalışmalarına Doç. İzzet Nazlıaka ile devam etti. 2009 yılında Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın yüksek lisans programını kazandı ve bu okula yatay geçiş yaparak çalışmarına Doç. Sinan Dizmen ile burada devam etti.

     2004 yılında Ankara'da Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent'in sınavını başarıyla geçerek aynı orkestrada çalışmaya başladı. Şerif Can Ünver halen aynı orkestrada görevini sürdürmektedir ve yanısıra 2007 yılından bu yana Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Viyolonsel  dersleri vermektedir.

(Viyolonsel Sanatçısı)

Taşkın Sözen

     2 ocak 1984 yılında Ankara'da doğdu. Çello eğitimine 10 yaşında Şahin Izzet NAZLIAKA ile Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda başladı.

     Öğrenciliği boyunca Alexander Rudin ve Alexander Markov'un düzenlediği workshopları'na aktif olarak katıldı. Oda müziği ve solo konserler verdi. Hacettepe Akademik Senfoni orkestrası, Cso ve gençlik  orkestralarında Pek çok şef ile çalışma imkanı bulan Sanatçı, 2005 Yılında mezun oldu.

     2008'den beri Orkestra Akademik Başkent üyesidir.

(Viyolonsel Sanatçısı)

Damla Çaylı Güngör

2001 yılında girdiği H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı'nda Yrd. Doç. Nuray Eşen'den viyolonsel eğitimi alan Damla Çaylı Güngör, 2011 yılında yüksek şeref öğrencisi derecesi ile mezun oldu. Ardından, 2012 yılında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek lisans programına kabul edildip Yrd. Doç. Nuray Eşen ile başladığı yüksek lisans eğitimini Doç.  Ş. İzzet Nazlıaka ile başarıyla tamamladı. Öğrenimi sırasında Bilkent Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkalığı Senfoni Orkestrası, H.Ü. Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Türk-Yunan Gençlik Senfoni Orkestrası,  Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası gibi bir çok orkestra ile Yurtiçi ve Yurtdışında konserler veren sanatçı ayrıca Christoph Richter, Julian Steckel, Maria Klengel, Laszlo Fuenyo gibi dünyaca ünlü viyolonsel sanatçılarının ustalık sınıflarına katılma şansı buldu. 2014 yılında Almanya'nın Bonn şehrinde gerçekleştirilen Beethoven Festivali'nde Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile konser vermiş olup, aynı festivalde Yaylı Dörtlüsü ile Deutsche Welle'nin salonunda oda müziği resitali verdi.  2019 yılında Orkestra Akademik Başkent’in açtığı odisyon sonucunda başarılı olarak viyolonsel sanatçısı görevine getirildi.

 

Damla Çaylı Güngör çalışmalarına halen Orkestra Akademik Başkent’te devam etmekte olup, aynı zamanda  tüm Dünya'daki orkestra, oda Müziği ve solo konserlerde yer almaya devam etmektedir.

(Viyolonsel Sanatçısı)

Özlem Civelek

      1983 yılında  Mersin'de doğan  Özlem 1995'te ilkokula başladı. Ardından yine Mersin'de  1996-1997 yılları arasında Zeki Sabah ortaokuluna devam etti. 1995 yılında ortaokul öğrenimini Ankara Deneme Lisesi'nde tamamladı. Çok istediği müzik ile iç içe olma hissi ile birlikte Bilkent Üniversitesi'nden kazandığı bursla Kontrabas çalışmalarına Zurab Tsitsuachvili ile 1997 yılında Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde başladı. 2000  yılında başarılı bir şekilde kendi dalından mezun oldu. Lisans Öğrenimi öncesi bir yıl ingilizce hazırlık sınıfında olan  Özlem müzik eğitimini de bir yandan Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde sürdürmeye devam etti. 2001 yılında Lisans Öğrenimine başladı ve dört yıl boyunca her dönem adı yüksek şeref listesinde görüldü. 2003 yılında Fransa'da `IV Rencontres Musicales Internationales de Graves` Mstislav Rostropovitch tarafından düzenlenen kursta Profesör Thomas Martin ile Kontrabas çalışmalarında bulundu. Başarılı konserlerinden sonra Martin'in  beğenisi üzerine, bir sonraki yıl İspanya'ya davet edildi(2004) ve burada yine konserler verdi. Hayatının önemli bir dönemeci olan bu başarılı  İspanya turundan sonra 2005 yılı Mayıs ayında Kontrabas Lisans bölümünden başarılı bir şekilde mezun oldu. 2005 yılı eylül ayında Londra Guildhall School of Music ve Drama okulundan tam burs kazanarak Yüksek Lisans Eğitimine Prof.Thomas Martin ile başladı. Bu arada müzik hayatı boyunca Türkiye'de ve yurt dışında bir çok orkestra ve oda müziği projelerinde  yer aldı.

     Öğrenim gördüğü yıllar içerisinde(2005-2007)sayısız solo resitaller verdi ve bunun yanı sıra Guildhall Oda Müziği gurubunun ve Guildhall Senfoni Orkestrasının Kontrabas gurup şefi oldu.

     Basında yer almış bir çok başarılı konserlere katıldı;Colin Davis'in yönettiği Royal Akademy of Music ve Guildhall Symphony Orkestra Kontrabas gurup şefliğini yaptı.

     2006 yılında Kontrabas sınavını kazanarak dünyaca ünlü  Londra Senfoni Orkestrası'nda bir yıl Kontrabas gurubunda yer alan tek türk oldu.Bir sürü cd kaydı yapıldı "LSO live cd".

     Sofia Gubaidulina'nın eserlerini ilk kez Londra'da kendisinin de yer aldığı önemli organizasyonda oda müziği  gurubunda seslendirdi.

(Kontrabas Sanatçısı)

Gizem Sözeri

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı giriş sınavını kazanarak

Burak Karaağaç ile kontrbas eğitimine başladı.

 

▪      2019 Yılında Tsinandali Festival’de yer alan “Pan Caucasian Youth Orchestra”

seçmelerini kazanarak festival orkestrasında yer aldı.

▪      2019 Yılında “Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası”  ile solist olarak konser verdi.

▪      2019 Yılında “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası” genç solistler seçmelerini kazanarak solist olarak konser verdi.

▪      2018 Yılında “Aşkın Ensemble” seçmelerini kazandı.

▪      2018 Yılında ÇEV Sanat’ın “Genç Yetenekler” projesinde yer almaya hak kazandı,

▪      2018   Yılında   “İstanbul   Devlet   Senfoni   Orkestrası   Ulusal   Genç   Yetenekler

Yarışması” 2.lik ödülünü kazandı.

▪      2018 Yılında ‘’ İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ‘’ ile solist olarak konser verdi.

▪      2018 Yılında  “İKSV Yarının Kadın Yıldızları Destek Fonu” seçmelerini kazandı.

▪      2018 Yılında  “İş Sanat Parlayan Yıldızlar MERİÇ SOYLU”  2.lik ödülünü kazandı.

▪      2017 Yılında “İş Sanat Parlayan Yıldızlar” Serisi seçmelerini kazanarak İş Sanat

Konser Salonunda resital verdi.

▪      2016  Yılında  H.Ü  Ankara  Devlet  Konservatuarı  Genç  Yıldızlar  seçmelerini kazanarak H.Ü Senfoni Orkestrası ile solist olarak konser verdi.

▪      2014 Yılında Hollanda Amsterdam Uluslararası Kontrbas yarışması 1.lik ödülünü kazandı.

▪      2014 Yılında Yılında Çek Cumhuriyeti Uluslararası Kontrbas yarışmasında 4 yılda bir verilen Simandl özel ödülünü kazandı.

▪      2014  Yılında  Çek  Cumhuriyeti  Uluslararası  Simandl  Kontrbas  yarışması  1.lik ödülünü kazandı.

▪      2014 Yılında Polonya Uluslararası Kontrbas Yarışması  2. Kategori 1.lik ödülünü kazandı.

▪      2014 Yılında Slovakya Uluslararası Kontrbas Yarışması 2. Kategori 2.lik ödülünü kazandı.

▪      2013 Yılında Polonya Uluslararası Kontrbas Yarışması 3.lük ödülünü kazandı.

▪      2012 Yılında Lise 1. Sınıfta ilk kez katıldığı, Çek Cumhuriyetinde düzenlenen 12.

Uluslararası Kontrbas Yarışması’nda 1. Kategori de 3.lük ödülünü kazandı.

 

 

 

Kontrbas eğitimi süresince Rinat İbragimov, Thomas Martin, Klaus Trumpf, Thierry Barbe, Miloslav Gajdos, David Murray, Bugoslaw Furtok, Eric Hansen, Miloslav Jelinek, Irena Olkiewicz, Einars Upatnieks, Gunars Upatnieks, Martin Sranko, Panu Parssinen, Jan Krigovsky, Mette Hanskov, Adam Bogacki, Waldemar Tamowski, Yi Song, Sonia Ray, Czeslaw Zabek, Jakub Olejnik’in Ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı.

 

Yurt içi ve Yurt dışında çok sayıda resital verdi, ulusal ve uluslararası yazılı, görsel basında hakkında çıkan haberlerde büyük övgüler aldı.

 

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Türkiye Ulusal Gençlik  Filarmoni  Orkestrası,  Ankara  Gençlik  Senfoni  Orkestrası,  Orkestra  Akademik Başkent,  Hacettepe  Üniversitesi  Senfoni  Orkestrası,  Anadolu  Üniversitesi  Senfoni Orkestrası, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile düzenli konser programlarında yer alan Gizem SÖZERİ, aynı zamanda Ankara Bas Quartet üyelerindendir.

 

2018  Yılı  Temmuz  döneminde  H.Ü  Ankara  Devlet  Konservatuvarından  “Yüksek  Şeref

Derecesi” ile Okul 2. si olarak mezun oldu.

 

2019 Yılında Orkestra Akademik Başkent ‘in seçkin üyeleri arasına katılmış ve konserlere

devam etmektedir.

 

Halen,  H.Ü  Ankara  Devlet  Konservatuvarında  Burak  KARAAĞAÇ  ile  Yüksek  Lisans

Eğitimine devam etmektedir.

(Kontrabas Sanatçısı)

1 / 1

Please reload